Elektromagnetické práškové brzdy a spojky Merobel

Elektromagnetické práškové brzdy značky MEROBEL - REDEX jsou k dispozici v deseti velikostech a pěti různých provedeních v každé velikosti, s různými variantami odvodu tepla. Magnetopráškové spojky Merobel jsou určeny pro aplikace, kde je třeba nezávisle řídit otáčky a točivý moment, což je řešení, kterého nelze dosáhnout s jedním motorem. K dispozici jsou také řídicí jednotky a široká škála příslušenství, jako jsou různé typy senzorů.

Merobel je výhodným řešením pro systémy simulace proměnlivého točivého momentu, například zkušební zařízení pro motory. Merobel také nabízí komplexní řešení pro navíjení a odvíjení materiálu.

Prohlédněte si sortiment Merobel zde

 

 

 

 


Magnetoprášková brzda MerobelPrincip

Elektromagnetické práškové brzdy fungují na principu magnetického pole, které je vytvářeno elektromagnetickou cívkou. Uvnitř brzdy se nachází jemný magnetický prášek, který je rovnoměrně rozložen mezi rotorem a statorem. Když cívka není napájena, prášek se volně pohybuje a nedochází k přenosu točivého momentu. Jakmile je cívka napájena elektrickým proudem, vytváří magnetické pole, které způsobuje, že se prášek začne shlukovat a tvořit pevné spojení mezi rotorem a statorem. Tento proces umožňuje přenos točivého momentu a účinné brzdění nebo regulaci otáček. Intenzitu brzdného momentu lze přesně řídit změnou proudu v cívce, což činí tyto brzdy ideálními pro aplikace vyžadující plynulou a přesnou regulaci.

 

 

 

 

 

Pro poskytování co nejlepších služeb našim zákazníkům používáme cookies.